Tutoring i mentoring akademicki to formy kształcenia zindywidualizowanego. Polegają na umiejscowieniu studenta/doktoranta w centrum uwagi, rozpoznaniu jego potencjału oraz dostosowaniu procesu nauczania do indywidualnych potrzeb, zainteresowań i oczekiwań. W ramach projektu zorganizowane zostały szkolenia: szkoła tutorów, szkoła mentorów, sztuka dydaktyki akademickiej oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji podczas procesów dydaktycznych. Pośród osób, które ukończyły wybrane szkolenia znaleźli się nasi pracownicy:
Proces tutorski lub mentorski trwa jeden semestr, jest to do 10 indywidualnych spotkań w semestrze z wybranym opiekunem. W czasie procesu obie strony pracują nad zdefiniowanymi wspólnie celami. Efektem może być nabycie określonych, umiejętności, przygotowanie artykułu czy pracy projektowej.
Studenci od teraz mogą wybrać swojego tutor/mentora, który wesprze ich w rozwoju naukowym. Do obu programów mogą aplikować studentki i studenci SGGW oraz doktorantki i doktoranci Szkoły Doktorskiej SGGW. Decyzję o podjęciu współpracy z podopiecznym podejmuje ostatecznie Tutor lub Mentor.
Wystarczy zarejestrować się w systemie IRK, wybrać odpowiedniego pracownika oraz postępować dalej zgodnie z wytycznymi.