Technologia żywności i żywienie człowieka
W programie studiów znajdują się m.in. projektowanie produktu z procesem technologicznym i produkcyjnym, kompleksowa ocena przydatności technologicznej surowców, przetwarzanie czy utrwalanie i przechowywanie żywności.
Absolwenci potrafią organizować proces technologiczny, dbając o wysoką jakość produktów i realizację procesów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik. Z sukcesem znajdują pracę w przedsiębiorstwach opracowujących i dostarczających nowe rozwiązania technologiczne do zakładów przemysłu spożywczego, firmach konsultingowych, laboratoriach komercyjnych, jednostkach zajmujących się dystrybucją żywności, a także w instytutach badawczo-rozwojowych, placówkach upowszechniających profesjonalną wiedzę o żywności oraz w wielu innych instytucjach łańcucha żywnościowego.
Program studiów od 2024/2025
Linki do starszych programów studiów znajdują się w dolnej części strony.
Przykładowe przedmioty
Zdobędziecie wiedzę z zakresu m.in.: chemii żywności, analizy i oceny jakości żywności, mikrobiologii żywności, technologii żywności, maszynoznawstwa przemysłu spożywczego, inżynierii procesowej, podstaw żywienia człowieka, toksykologii żywności, ekonomiki, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem spożywczym oraz procesem produkcyjnym, podstaw technologii gastronomicznej, prawa żywnościowego czy logistyki.
Co po studiach?
Po studiach będziecie przygotowani do pracy na różnych stanowiskach, min.:
- w zakładach przemysłu spożywczego,
- w instytutach i laboratoriach związanych z badaniem żywności i jej obrotem,
- w firmach zajmujących się handlem wewnętrznym i zagranicznym,
- w biurach projektowych i szkolnictwie zawodowym,
- w placówkach naukowo-badawczych,
- w firmach zajmujących się doradztwem w zakresie przemysłu spożywczego i prawa żywnościowego.
Będziecie również mieli wystarczające kompetencje żeby założyć własną działalność w zakresie przemysłu spożywczego.
Dodatkowe informacje
W trakcie studiów będziecie mieć możliwość odbycia praktyk i staży, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Będziecie mogli uczestniczyć w różnych programach wymian studenckich – typu Erasmus. Na Wydziale funkcjonują koła naukowe, które umożliwią Wam realizację projektów badawczych, z kolei fakultatywny charakter studiów pozwoli na rozwój Waszych zainteresowań. W czasie studiów możesz także aktywnie uczestniczyć w pracach Samorządu Studentów a przez zdobyć ciekawe doświadczenia społeczne. W ramach finalizacji studiów przygotujesz pracę dyplomową – we współpracy z przemysłem albo według własnego pomysłu!
Programy studiów w poprzednich naborach
STACJONARNE I STOPNIA - 2023/2024
STACJONARNE II STOPNIA - 2023/2024
NIESTACJONARNE I STOPNIA - 2023/2024
NIESTACJONARNE II STOPNIA - 2023/2024
STACJONARNE I STOPNIA – PROGRAM I SYLABUSY – 2021/2022 i 2022/2023
NIESTACJONARNE I STOPNIA – PROGRAM I SYLABUSY – 2021/2022 i 2022/2023
FAKULTETY I STOPIEŃ – SYLABUSY – 2021/2022 i 2022/2023