Warunki i tryb rekrutacji na studia podyplomowe
Rekrutacja na studia trwa do 28 lutego 2024 r. lub do wyczerpania miejsc. Termin rekrutacji może zostać wydłużony w przypadku wolnych miejsc. Po zakończeniu rekrutacji kandydaci otrzymują informację o zakwalifikowaniu na studia.
Rekrutacja odbywa się w internetowym systemie IRK
1. Kandydat
Kandydatem na studia podyplomowe może być osoba legitymująca się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
W przypadku ukończenia uczelni wyższej za granicą kandydat składa oryginał dyplomu oraz jego tłumaczenie na język polski potwierdzony przez upoważnione instytucje, a także dokument potwierdzający nostryfikację dyplomu lub zaświadczenie o zwolnieniu z postępowania nostryfikacyjnego.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, pod warunkiem spełnienia zasad rekrutacji.
2. Dokumenty
Zgodnie z Regulaminem Studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Załącznik nr 2 do Uchwały nr 59 – 2019/2020 z dnia 16 grudnia 2019 roku) Kandydat na studia podyplomowe zobowiązany jest złożyć na Wydziale prowadzącym studia podyplomowe następujące dokumenty w wersji papierowej:
– podpisane podanie/ kwestionariusz ankiety osobowej (wygenerowane z systemu irk)
– podpisaną klauzulę RODO,
– odpis lub poświadczoną przez uczelnię kopię dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia kształcenia na studiach podyplomowych.
– potwierdzenie dokonania opłaty za studia
Uprzejmie prosimy o dostarczenie dokumentów w wersji papierowej – złożenie osobiście* (budynek 32, pokój 1058 lub 1053) lub przesłanie pocztą tradycyjną na adres:
SGGW, Wydział Technologii Żywności
Studia Podyplomowe „Techniki mikrobiologiczne oraz systemy zarządzania w praktyce przemysłowej”
Nowoursynowska 159c
02-776 Warszawa
*w celu złożenia dokumentów osobiście prosimy o ustalenie terminu spotkania poprzez kontakt mailowy: jolanta_kowalska@sggw.edu.pl
3. Przyjęcie na studia
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, z zastrzeżeniem spełnienia warunków rekrutacji.
minimalna liczba kandydatów – 20
maksymalna liczba miejsc – 34
4. Zasady odpłatności
Opłata za studia wynosi 6800 zł (za rok)
Opłaty można dokonać jednorazowo lub w dwóch ratach po 3400 zł za każdy semestr
Opłatę za I semestr należy dokonać w terminie podanym przez Kierownika Studiów Podyplomowych. Kierownik po utworzeniu grupy, mailowo poinformuje kandydatów o terminie płatności za I semestr studiów
Opłatę za II semestr należy wnieść do 30.09.2024 r.
Opłatę można uiścić w więcej niż dwóch ratach po uzyskaniu pisemnej zgody Dziekana Wydziału Technologii Żywności (załącznik). W podaniu należy określić terminy wpłat i wysokość poszczególnych rat (za płatność w ratach słuchacz nie ponosi dodatkowej opłaty)
Opłatę za studia należy kierować na konto:
SGGW
Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
Bank Polska Kasa Opieki S.A. od. w Warszawie
Nr konta: 71 1240 6003 1111 0000 4943 8060
W TYTULE WPŁATY proszę wpisać nr Subkonta 507 10 090100 X00015 99
W przypadku opłaty przez inną osobę – proszę w tytule wpłaty wpisać IMIĘ I NAZWISKO SŁUCHACZA STUDIÓW
UWAGA! Faktury za wpłaty będą wystawiane na pisemną prośbę zainteresowanego, w terminie miesiąca od daty dokonania wpłaty.