Koło Naukowe Zielona Chemia

O naszym Kole

KNZCh jest kołem międzywydziałowym utworzonym w grudniu 2012 r. Zrzesza najbardziej aktywnych studentów różnych kierunków SGGW (m.in. bezpieczeństwa żywności, technologii żywności i żywienia człowieka, towaroznawstwa w biogospodarce, ogrodnictwa, budownictwa, zootechniki, leśnictwa, ochrony środowiska), zainteresowanych naukami przyrodniczymi, którzy wyrażają chęć poszerzenia wiedzy i zastosowania jej w praktyce. Siedziba KNZCh mieści się w Katedrze Chemii Instytutu Nauk o Żywności. Głównymi zadaniami KNZCh są: rozwijanie zainteresowań naukowych wśród studentów oraz wdrażanie ich do pracy naukowej i badawczej, prowadzenie pracy popularyzującej wiedzę z zakresu zielonej chemii, umożliwienie rozwoju kierunkowego członków koła oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów, realizacji przedsięwzięć oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.

Sekcje tematyczne:

  • Sekcja fitochemiczna
  • Sekcja enzymów w procesach chemicznych
  • Sekcja chemii żywności
  • Sekcja zielonych technologii chemicznych

Działalność w Kole jest w 100% dobrowolna. Od zainteresowanych wymagamy chęci współpracy, pasji i aktywności.

Koło Naukowe Zielona Chemia bierze aktywny udział w corocznych zjazdach Polskiego Towarzystwa Przyrodników, uczestniczy w wielu szkoleniach i wykładach oraz współpracuje z Polskim Towarzystwem Chemicznym, gdzie w ramach Festiwalu Nauki w murach SGGW współorganizuje ciekawe pokazy z zakresu nauk przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Prowadzi liczne projekty badawcze, których wyniki są prezentowane na corocznych Przeglądach Dorobku Kół Naukowych SGGW, jak i innych konferencjach krajowych.

Najważniejsze osiągnięcia KNZCh

  1. I miejsce za wartość poznawczą i aplikacyjną pracy „Ocena owoców Minikiwi (Actinidia argunta) przez konsumentów podczas przechowywania jagód w różnych technologiach” w II Sesji Prezentacji Ustnych podczas XVI Forum Studenckich Kół Naukowych w ramach I Dni Młodych Liderów Jakości – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (czerwiec 2021 r.)
  2. Wyróżnienie w sesji posterowej na XLVIII Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych SGGW za pracę Jakuba Dasiewicza “Badanie świadomości konsumentów na temat konserwantów używanych w przemyśle mięsnym”
  3. Główna Nagroda za koordynację lekcji festiwalowych z przyrody podczas Festiwalu Nauki z ramienia Katedry Chemii SGGW (wrzesień 2016 r.)
  4. I miejsce w sesji posterowej za pracę „Analiza porównawcza olejków eterycznych różnych gatunków i odmian mięt” – X Warszawskie Seminarium ChemSession, Politechnika Warszawska (maj 2013 r.)

Galeria

Adres kontaktowy

Zarząd KNZCh