Koło Naukowe Technologów Żywności
O naszym Kole
KNTŻ zostało założone przez studentów i jest dla studentów, którzy chcą w praktyczny sposób wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów oraz rozwijać swoje zainteresowania. Członkami KNTŻ są głównie studenci kierunków: technologia żywności i żywienie człowieka, bezpieczeństwo żywności, towaroznawstwo w biogospodarce. Jako organizacja ogólnouczelniana jest również otwarta dla studentów innych kierunków, pasjonatów technologii żywności i żywienia. Studenci w ramach działalności KNTŻ realizują badania naukowe, których wyniki przedstawiają na zagranicznych i krajowych konferencjach naukowych. Aktywne uczestnictwo w działalności organizacji daje możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy staraniu się o stypendium rektorskie.
Członkowie Koła Naukowego Technologów Żywności biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych, uczestniczą w szkoleniach i warsztatach oraz współpracują z firmami i organizacjami z branży spożywczej. W ramach drugiej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki członkowie Koła pod kierunkiem naukowców z Wydziału Technologii Żywności realizują projekt “Roślinna alternatywa ryb”.
Dzięki ww. aktywnościom studenci mogą pogłębiać wiedzę związaną z szeroko pojętą technologią żywności, a także rozwijać kompetencje miękkie, budować sieć kontaktów i zdobywać niezwykle cenne na rynku pracy doświadczenie.
Aktualności
Udział w XXVIII Sesji Naukowej Sekcji Młodej Kadry Naukowej
25.05.2024
Magdalena Trusińska laureatką Studenckiego Nobla
20.06.2023
XXVII Sesja Naukowa Sekcji Młodej Kadry Naukowej PTTŻ “Rozwój Nauk o Żywności. Zrównoważona przyszłość”
19.05.2023
Magdalena Trusińska z naszego wydziału otrzymała stypendium MEiN dla wyróżniających się studentów!
30.03.2023
Wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową
03.12.2022
Jak mówią sami o sobie
“Jesteśmy jednostką samodzielną, przez co zdecydowana większość inicjatyw realizowanych przez KNTŻ jest pomysłami studentów. Każdy może zgłosić swój pomysł i realizować projekty badawcze, korzystając z pomocy pracowników Wydziału oraz licznych laboratoriów znajdujących się na Wydziale Technologii Żywności. Praca w KNTŻ umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności. Samodzielność, jaką zdobywa się podczas realizowania projektów jest ceniona na rynku pracy w zawodzie technologa żywności. Działalność KNTŻ nie ogranicza się tylko do projektów naukowych, realizowane są również seminaria, konferencje. Współpraca z przemysłem spożywczym pozwala na wyjazdy do zakładów i realizowanie w nich własnych pomysłów i projektów.”
“Bierzemy udział w międzynarodowej konferencji ELLS Scientific Student Conference, uczestniczymy w wielu szkoleniach oraz współpracujemy z firmami takimi jak DANONE, dzięki którym studenci mogą brać udział w ciekawych warsztatach i wykładach”
Zarząd KNTZ
Galeria
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Ok